دورهمی گیمرهای ایران

باشد که شاد باشیم

دورهمی گیمرهای ایران

باشد که شاد باشیم

دورهمی گیمرهای ایران

هرگز دلم برای کم و بیش غم نداشت اری نداشت غم که غم بیش و کم نداشت

طبقه بندی موضوعی
پیوندهای روزانه

بازی Persona 5

سه شنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۸، ۱۱:۴۰ ب.ظ

9 ترفند بازی Persona 5 برای تازه‌کاران


9 ترفند بازی Persona 5 برای تازه‌کاران

بازی Persona 5، ترکیبی است از زندگی روزانه یک دانش آموز دبیرستانی که باید با دیگران رابطه اجتماعی سالم داشته باشد و یک بازی نقش آفرینی کلاسیک که قهرمان باید دخمه‌ها را از هیولاها پاکسازی کند. مکانیزم در هم تنیده این دو سبک متفاوت باعش ده تا با سیستم پاداش دهی تعاملی بسیار لذت بخشی روبرو شویم که ما را وادار می‌کند تا تمام توجه خود را به آن معطوف کنیم. برای این که بتوانید از بازی persona 5 بیشتر لذت ببرید و در آن موفق‌تر باشید، نکاتی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم که اگر تا کنون بازی Persona را تجربه نکرده‌اید، می‌توانند بسیار مفید باشند.

بخوانید، یاد بگیرید و این کار را تکرار کنید

همانند زندگی واقعی، خواندن راهی عالی برای تقویت شخصیت و آشنایی با دنیای بازی است. در بازی، به کتاب فروشی خیابان central بروید و از مجموعه کتاب‌ها و مجلات گوناگون آن استفاده کنید و قسمت‌های مختلف شخصیت خود را پرورش دهید. برخی دانش شما را افزایش می‌دهند و برخی دیگر کارآمدی شما را که در ساخت آیتم‌ها بسیار ضروری است. این کتاب‌ها، منجر به کشف مکان‌های جدید نیز می‌شوند که می‌توانید با دوستان خود به آنجا بروید و وقت بگذرانید. به محض این که درباره یک مکان جدید مطالعه می‌کنید، آن مکان به نقشه شما اضافه می‌شود و سطح confidant شما نیز با هر فردی که با شما همراه شود، افزایش می‌یابد. همچنین، در بازی Persona 5 مدت زیادی را در مترو سپری خواهید کرد و زمان زیادی برای کتاب خواندن در اختیار دارید پس همواره یک کتاب خوانده نشده با خود داشته باشید.
آبمیوه بخورید

راه‌های زیادی در بازی Persona 5 برای تقویت کاراکتر شما وجود دارد. کار نیمه وقت و گشتن با دوستان و انجام فعالیت‌های جانبی همه برای کاراکتر شما مفید هستند. اما برای این که شخصیت خود را سریع‌تر تقویت کنید، هر یکشنبه به دکه‌ای در ایستگاه شیبویا بروید و آبمیوه بخرید. این آبمیوه، به یکی از مشخصه‌های اجتماعی شما، امتیاز اضافه می‌کند، اما نوع آن هر هفته متغیر است و امتیاز آن کاملا تصادفی است.
به Thieves Guild متصل شوید

هنگام اجرای بازی، از شما درخواست می‌شود تا به سرویس Thieves Guild متصل شوید. اگر چه بازی Persona 5، یک بازی کاملا تک نفره است، اما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این کار را انجام دهید. با وصل شدن به سرویس Thieves Guild، شما می‌توانید از دیگر گیمرها تقاضای کمک کنید. اگر یکی از اعضای تیم شما در مبارزه گروگان گرفته شود، می‌توانید از اعضای Thieves Guild درخواست کنید تا او را نجات دهند. اگر نمی‌دانید که در یک زمان مشخص، به کدام مأموریت باید بروید، می‌توانید هولوگرام بازی دیگر گیمرها را مشاهده کنید و از آن راهنمایی بگیرید. اگر در کلاس هستید و از پاسخ به یکی از سوالات باز مانده‌اید، می‌توانید از دیگر اعضای Thieves Guild سوال کنید. سرویس Thieves Guild، ویژگی بسیار مفیدی است که در بازی به کار گرفته شده و می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. اما یادتان باشد که نمی‌توانید از آن در زمان امتحانات استفاده کنید.

دوست پیدا کنید

دوست پیدا کردن در بازی Persona 5 بسیار مهم است. هر چه شما با هم‌تیمی‌های خود نزدیک‌تر باشید، آن‌ها نیز در مبارزات بیشتر به شما کمک می‌کنند و در اوقات فراغت نیز وقت خود را با شما سپری می‌کنند. با کاواکامی دوست شوید و او اجازه می‌دهد که به کلاس نروید و به جای آن می‌توانید کتاب بخوانید یا آیتم بسازید. با هیفومه وقت بگذرانید و او به شما حرکات جالب شوگی را آموزش می‌دهد که در مبارزات به کار شما می‌آیند. پس زمان زیادی را به بهبود رابطه با دیگران اختصاص دهید. همچنین، هنگامی که سطح دوستی شما با چیهایا به 7 می‌رسد، می‌توانید با پرداخت پنج هزار ین، سطح دوستی خود را با دیگران سریع‌تر افزایش دهید.
از Auto Recover استفاده کنید

هر چند بازی persona 5 به مرور به شما یادآور می‌شود که از این ویژگی استفاده کنید، اما ما نیز آن را ذکر می‌کنیم. قابلیت Auto Recover، یک قابلیت جدید در سری persona است و می‌تواند شما را نجات دهد. دیگر پس از هر مبارزه لازم نیست به منوی بازی رفته و به صورت دستی سلامتی همه را بازیابی کنید. تنها کافی که هنگام بازی و دویدن در دخمه‌ها، دکمه مربع را پشت سر هم فشار دهید تا دیگر اعضای تیم‌تان درمان شوند. این کار را دائما انجام دهید تا برای شما عادت شود و هنگام مبارزات، تمام کاراکترهای شما، جان کامل داشته باشند.
سنجاق قفلی بسازید

سنجاق قفلی آیتم بسیار مهمی در بازی است، زیرا مکان‌های بازی سرشار از صندوقچه‌های قفل هستند. به محض این که گنج یک مکان تصاحب شود، آن مکان شروع به فروپاشی می‌کند و اگر صندوقچه‌ای را باز نکرده باشید، دیگر نمی‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. پس بعد از ظهرها به ساخت آیتم بپردازید که باعث افزایش سطح کارآمدی شما نیز می‌شود تا بتوانید آیتم‌های بیشتری در بازی به دست آورید و در اسرع وقت، ایتم سنجاق قفلی نشکن را بسازید. شما برای این آیتم به ورق آلومینیوم و جیوه احتیاج دارید که می‌توانید آن‌ها را از memento به دست آورید و باز کردن صندوقچه‌ها را برای خود راحت‌تر کنید.
از چشم سوم استفاده کنید

قابلیت Third Eye یا چشم سوم هنگام حل معماها، با هایلایت کردن آیتم‌های مهم و نشان دادن ردپاها، بسیار مهم است. با فشردن دکمه L1، ملاحظه می‌کنید که المان‌ها به رنگ طلایی درمی‌ایند و متوجه می‌شوید که آیتم مهمی در نزدیکی شما قرار دارد. شما می‌توانید این آیتم‌ها را فروخته و پول زیادی به دست آورید. از چشم سوم در هر اتاقی استفاده کنید.

از کمبو استفاده کنید

در بازی persona 5 از کمبوها استفاده کنید تا زندگی را برای دشمنان خود جهنم کنید. اگر به دشمن با حمله آتشین ضربه زده‌اید، ضربه بعدی را با حمله طوفانی ادامه دهید تا مقدار آسیب را بیشتر کنید. اکثر دشمنان دارای نقاط ضعف مخصوصی هستند و اگر با عنصر خاصی به آن‌ها حمله کنید، آسیب بیشتری می‌بینند. همچنین، از خواب بودن دشمنان سو استفاده کنید و ضربات مرگبار به آن‌ها وارد کنید.
با memento اشنا شوید

مراحل Memento بسیار سخت هستند اما می‌توانید از آن‌ها برای تقویت کاراکتر خود استفاده کنید، پس آن‌ها را نادیده نگیرید. اگر می‌خواهید که این مراحل برای شما راحت‌تر شوند، به آب و هوا توجه کنید، زیرا مراحل Memento به دنیای واقعی ارتباط دارند و از آب و هوا می‌توانید به نفع خود استفاده کنید. اگر هوا گرم است، برخی دشمنان را می‌توانید با حملات آتشین راحت‌تر بکشید. اگر هوا آلوده باشد، احتمال خواب بودن دشمن زیاد است و حملات شما قوی‌تر خواهد بود یا می‌توانید با مخفی‌کاری از آن‌ها بگذرید.
فیلم ببینید

شما در بازی persona 5 می‌توانید یک تلویزیون دست دوم از فروشگاهی در Yongen-Jaya خریداری کنید و به عنوان اشانتیون، یک DVD پلیر دست دوم نیز دریافت می‌کنید. شما می‌توانید با کرایه کردن فیلم از فروشگاهی در خیابان central، مشخصات خود را افزایش دهید. همچنین، شما می‌توانید فیلم‌ها را در هر زمان که بخواهید نگه دارید و بابت دیرکرد در باز گرداندن آن‌ها جریمه نمی‌شوید. مشخص نیست که آیا این قابلیت، باگ بازی است یا خیر، اما می‌توانید از آن به خوبی برای تقویت خود استفاده کنید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی